هولوگرام چیست ؟

هولوگرام 

بهتر است اول از معنی کلمه هولوگرام شروع کنیم، ممکن است در مقالات متفاوت معانی مختلفی دیده باشید، اما به طور مختصر می‌توان به این شکل بیان کرد که، کلمه هولوگرام توسط دنیس گابور، دانشمندی که در سال ۱۹۴۹ هولوگرافی را ایجاد کرد، با ترکیب هولوهای یونانی، “کل” و “گرام” خط اختراع شد

هولوگرام , انواع هولوگرام, انواع برچسب , برچسب,لیبل,انواع برچسب امنیتی, انواع لیبل امنیتی,برچسب اثرگذار,برچسب رنگی,شبرنگ,ایران هولوگرام,اذرهولوگرام,چاپ کتیبه,چاپ  لیزر,ی,لیزر,چاپ لیزری,چاپ مشکی,چاپ رنگی,افست,روتگراور,چاپ سیلک,کارت پرسنلی,کارت پی وی سی,پلمپ برچسب,پلمپ کابلی,کارت pvc پرسنلی

هولوگرام چیست؟

به زبان ساده، هولوگرام، فناوری یک طرح ریزی سه بعدی است که بدون استفاده از تجهیزات ویژه‌ای مانند دوربین یا عینک قابل مشاهده است. بدین معنا که تصویر را می‌توان از هر زاویه دید، بنابراین به عنوان یک کاربر در هر نقطه از اطراف صفحه نمایش که قرار بگیرید، به راحتی جسم را می‌توانید ببینید به نحوی که خیلی واقعی بنظر می‌رسد.

تصاویر هولوگرافی می‌توانند ایستا(ساکن) باشند، مانند تصویر یک محصول، یا ممکن است آنها متحرک باشند که توسط بسیاری از افراد از هر جهت قابل تماشا هستند.

حالا اگر بخواهیم تعریفی علمی‌ اما ساده از هولوگرام ارائه دهیم، می‌توان به این شکل بیان کرد که، هولوگرافی یک تکنیک عکاسی است که نور پراکنده شده از یک جسم را ضبط می‌کند، و سپس آن را به روشی ارائه می‌دهد که به صورت سه بعدی به نظر می‌رسد.

هولوگرام در فیلم‌هایی مانند “جنگ ستارگان” و “مرد آهنین” ظاهر می‌شود، اما این فناوری هنوز به طور کامل در این فیلم‌ها استفاده نشده است.

نقش,هولوگرام هات استمپ,چاپ ,برچسب هولوگرام,لیبل هولوگرام,هولگرام,هلوگرام,ایران چاپ,برچسب پلمپ, پلمپ,پرینتر, سریال نامبر,اسکرچ,اسکرچ هولوگرام,برچسب پلمپ ,سریال

 هولوگرام چه کاربردهایی دارد؟ 

اکنون که ما درک بهتری از نحوه عملکرد فناوری هولوگرام کسب کرده‌ایم، بهتر است انواع کاربرد آن را ذکر کنیم، انواع کاربردی که شاید برای خیلی از افراد آشنا نباشد:

صنعت بهداشت و درمان

به یقین می‌توان گفت یکی از مهمترین کاربردهای هولوگرام در صنعت پزشکی است. پزشکان و بیماران به طور یکسان از کاربردهای جدید هولوگرام در رادیولوژی در صنعت پزشکی بهره مند می‌شوند. نوع داده‌های تهیه شده توسط تکنیک‌های نوین تصویربرداری مانند اسکن‌های MRI و CT را می‌توان به راحتی در اطلاعات دیجیتالی ترجمه کرد. به طور سنتی، پزشکان این داده‌ها را بر روی صفحه نمایش رایانه در برش‌های ۲D مشاهده می‌کردند.

اما امروزه فناوری هولوگرام پزشکی امکان ایجاد تصویری کامل و سه بعدی از اندام‌های داخلی  بدن را فراهم می‌کند.

 این امر به پزشکان توانایی بیشتری در معاینه بیمار و تشخیص بهتر بیماری‌ها و صدمات در بیماران خاص می‌دهد و به تشخیص دقیق‌تر و در نهایت درمان صحیح منجر خواهد شد. این فناوری همچنین در زمینه جدید برنامه ریزی قبل از جراحی قابل استفاده است. قبل از انجام اولین برش، جراح می‌تواند تمام دوره عمل را به طور کامل تجسم کند.

با فهمیدن اینکه دقیقا چه برش‌های دقیقی باید ایجاد شود، شانس حصول نتیجه موفقیت آمیز بسیار بهبود می‌یابد. بنظر این کاربرد از هولوگرام برای عام مردم ناشناخته باشد، اما اکنون شما اطلاعات جامع‌تری در اختیار دارید.

امنیت پیشرفته

اگر می‌خواهید ببینید که چطور از هولوگرام برای بهبود امنیت استفاده می‌شود، کیف پول خود را باز کنید. اسکناس، کارت شناسایی و کارت‌های اعتباری، همه و همه از تکنولوژی هولوگرام بهره مند هستند. و این نمونه‌ها در سال‌های اخیر هولوگرام امنیتی را تصویب کرده اند. هولوگرام‌هایی مانند موارد ذکر شده، به تجهیزات گران قیمت و پیچیده‌ای برای تولید وجعل نیاز دارند.

 بنابراین کپی برداری از این نوع تکنولوژی بسیار سخت و علم به این تکنولوژی نیز بسیار زمان‌بر است.

 نسل جدید هولوگرام‌های امنیتی میزبان ویژگی‌های مختلفی از قبیل تصاویر تمام رنگی و سه بعدی، نمایشگرهای متحرک، متن شخصی سازی شده و شماره سریال است که می‌توان گفت جعل همه این موارد تقریباً غیرممکن است. داشتن هولوگرام در محصولات شما همچنین می‌تواند نشانگر هویت برند شما باشد.

هولوگرام به ویژه برای محافظت از برند موثر است زیرا جعل آن تقریبا غیرممکن است. استفاده از یک اسکنر یا فتوکپی برای کپی کردن آنها امکان پذیر نیست و مهارت‌ها و فناوری‌های موجود در تولید آنها به راحتی در اختیار کلاهبرداران قرار نمی‌گیرد.

سرگرمی و بازی

سرگرمی هولوگرافی دیگر فقط یک رویای علمی تخیلی نیست. یکی از بارزترین کاربردهای این فناوری در سال‌های اخیر استفاده از آن در کنسرت‌ها بوده است. ستارگان گذشته می‌توانند دوباره زنده شوند و بار دیگر با اجرای هنرمندان مدرن روی صحنه بروند.

این نمایشگرها همچنین می‌توانند برای اجرای زنده در جایی که نوازندگان از نظر جسمی حضور ندارند، استفاده شوند،به شکلی که  تصویر خود را منتقل می‌کنند تا در مقابل مخاطب طبیعی دیده شوند.

در زمینه بازی، جدول نمایش هولوگرافی که اجازه می‌دهد بازی‌های چند نفره در زمان واقعی باشد، قبلاً مورد آزمایش قرار گرفته است. سازندگان همچنین در حال ادغام این فناوری در نسل بعدی نمایشگرهای هوشمند هستند که امکان بازی سه بعدی قابل حمل را فراهم می‌آورد.

بنظر این ویژگی نیز بسیار جذاب بوده و مورد استقبال شما عزیزان قرار گرفته است.شما می‌توانید از نمونه‌کارهای مجموعه چاپ آپادانا در این زمینه بهره بگیرید.

انواع هولوگرام از لحاظ تکنولوژی

دوبعدی – 

  این برچسبها از تصاویر دو بعدی ساخته می شوند و رنگهای رنگین كمان را تحت یك محدوده.وسیع از شرایط نوردهی نمایش می دهند.و دارای یک لایه تصویر هولوگرام و بدون عمق می باشند.انواع هولوگرام از لحاظ تکنولوژی

سه بعدی –

این نوع هولوگرام ها از مدلهای سه بعدی ( با همان اندازه) بوجود می آیند و تركیبی از عمق و رنگ را نمایش میدهند.انواع هولوگرام

دوبعدی-سه بعدی –

این نوع از هولوگرامها نیز از یك تصویر ساخته می شوند ولی زمینه و پیش زمینه آن بصورت لایه های دو بعدی جداگانه دیده می شوند، بنابراین به خوبی رنگهای رنگین كمان، عمق و حركت را به نمایش می گذارند و به راحتی در زیر نور معمولی قابل دیدن می باشند.

دات ماتریس Dot Matrix

در این انوع هولوگرام  دوبعدی تصاویر نقطه به نقطه ساخته می شوند.و در نهایت هزاران نقطه در مجاورت هم تصویر نهائی را می سازند.که با تغییر زاویه دید می توان هر یک از نقاط یا دسته ای از آنها را با رنگی متفاوت مشاهده نمود.

کاربرد این نوع هولوگرام ها بیشتر درموارد امنیتی، کارت های شناسائی، پاسپورت ها واسناد و مدارک می باشد.

هولوگرافی با میز اپتیک یا شیوه دستی Optical table

این نوع هولوگرام ها از چند لایه تصویر تشکیل شده اند که طوری روی هم می خوابند که تشکیل یه شکل 3 بعدی را می دهند .

امکان گردش و تغییر در این روش بسیار زیاد است. و از طریق نگاه کردن از زاویه های مختلف می توان تصاویر 2 بعدی و 3 بعدی. را مشاهده کرد . با این روش می توان طرح ها و عکس های 2 بعدی را تبدیل به سه بعدی کرد . به این صورت که طرح در عمق های مختلف تصویر بصورت معلق باقی می ماند و بالا و پایین آن لایه قرار می گیرد. انواع هولوگرام

الکترون بیم Electron Beamانواع هولوگرام از لحاظ تکنولوژیانواع هولوگرام از لحاظ تکنولوژی انواع هولوگرام از لحاظ تکنولوژی

ترکیبی  Combination

زمانی که هولوگرام دات ماتریکس با سه بعدی / دو بعدی ترکیب می‌شود. برچسب در بهترین حالت درخشندگی و متغیرترین حالت جنبشی قرار می‌گیرد.

 صفحه اصلی | محصولات | تماس با ما | درباره ما

شهر: تهران

نشانی: خیابان مطهری بعد از مفتح نرسیده به سلیمان خاطر جنب کبیر موتور

پلاک ۱۴۷ طبقه دوم واحد ۳   کد پستی: ۱۴۳۱۶۳۳۴۹

تلفن: ۸۸۹۵۵۵۰۴ ،  ۸۸۱۷۲۲۹۵ ، ۸۶۰۴۵۷۰۹  ، ۸۶۰۴۴۶۵۹ ، ۸۸۹۵۴۷۴۸

موبایل : ۰۹۲۰۷۲۱۲۶۵۸ ، ۰۹۱۲۷۲۱۲۶۵۸

Open chat
1
سلام برای اطلاعات بیشتر باما تماس بگیرید
Scan the code
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟